
A rosacea sokszor nehezen felismerhető, makacs és frusztráló bőrprobléma. A felismerése főleg az elején trükkös, mert általában csak finoman és csak időnként jelentkeznek a tipikus jelei, a helyzet viszont, ha nem teszel ellene, idővel egyre rosszabb lehet.
Olvass tovább
Ha már túl vagy szinte minden pattanás elleni szuper-tippen, hiába követted a gondosan összerakott tudatos bőrápolási rutinodat olyan pattanás elleni hatóanyagokkal a fókuszban, mint például a BHA, a niacinamide vagy a benzoyl peroxide, elég türelmes voltál, vagyis legalább 3-4 hónapot adtál a dolognak, de semmi sem segített, akkor lehetséges, hogy te is abba a ritka csoportba tartozol, aki a pattanások egy különösen makacs fajtájával küzd: malassezia folliculitis-sal.
Olvass tovább
A tudatos bőrápolási rutin egyik legfontosabb alapeleme a hámlasztó (a mindennapi fényvédelem és mondjuk az anti-aging szuperhero retinol mellett). Egy jól megválasztott otthoni hámlasztó, vagyis egy klassz AHA (Alpha Hydroxy Acid, ilyen például a glükolsav (glycolic acid) és a tejsav (lactic acid)), BHA (Betha Hydroxy Acid, vagy másképp szalicilsav (salicylic acid)) vagy PHA (Polyhydroxy Acid, például gluconolactone) ugyanis nemcsak gyengéden eltávolítja az elhalt hámsejteket a bőrről, de csomó jó dolgot tud tenni érted, és fajtától függően, célzottan képes segíteni a bőrproblémádon.
Olvass tovább
A helyes bőrápolás nem nem kérdése. A jól ápolt külső és az egészséges bőr a férfiaknál éppen olyan fontos dolog, mint a nőknél. Mégis, a "férfi-bőrápolást" sokan a szappanos arcmosással, a borotválkozással, az after shave-vel vagy például a nagyon-pasis illatú termékekkel azonosítják.
Olvass tovább
Ha kombinált a bőröd, biztos Neked is ismerős a dolog: látható, szinte lukacsos, kitágult pórusok a T-vonalban (homlok-orr-áll tengely), vagy az orcák felső részén, az orrod mellett. A tág pórusok problémája rendkívül bosszantó, és elég makacs is, ráadásul a legtöbb esetben nem is szüntethető meg teljesen. Jó hír viszont, hogy megfelelő összetevőket tartalmazó célzott formulákkal szépen csökkenthető a pórusaid láthatósága, sőt, egy-két bennfentes trükkel még el is tudod kendőzni őket napközben! De mi okozza őket? Vajon tényleg csak a kombinált bőrűek vannak "veszélyben"? És pontosan mit vess be ellenük? Ezeket járjuk körül ebben a cikkben!
Olvass tovább
Apró, piros pöttyök, netán kicsi fehér dudorok vannak a felkarod külső részén, a combodon vagy a hátsódon? Akkor nagy valószínűséggel a Te bőrödön is a keratosis pilaris jelei láthatóak! A KP-ként, grízes-, csirke- vagy „libabőrként” ismert bőrelváltozás a tinik 50-80%-át, a felnőtteknek majdnem a felét érinti – hogy pontosan miért, azt sajnos senki nem tudja megmondani.
A KP szerencsére nem komoly vagy káros, orvosi kockázattal járó elváltozás, de akkor is: ki ne akarna megszabadulni tőle? Ha Te is szeretnél végleg leszámolni az undok kis búbokkal, most megtudhatod, mi a teendő.
Olvass tovább
Kicsit furcsán hangzik, de nemcsak a zsíros, hanem a száraz bőr is lehet pattanásos. Persze, ilyenkor az ember kicsit összezavarodik: nem ellentmodás ez? Közismert, hogy az aknék csak a zsíros/kombinált bőr velejárói, vagy nem? Hát nem, legalábbis nem mindig. Ritka, de előfordul, hogy valakinek száraz érzetű és aknéra hajlamos a bőre, egyszerre. De vajon mi állhat a háttérben? És ami ennél talán még fontosabb: milyen összetevőket és termékeket vess be, hogy egyensúlyba hozhasd a bőrödet?
Olvass tovább
A bőrápolás legelső lépése a lemosás, amiről eddig keveset beszéltünk, pedig fontos: a tudatos bőrápolás itt kezdődik. A tiszta bőr egészségesebb is, ráadásul a többi bőrápoló is jobban működik, ha előbb gyengéden lemosod a bőrödet. Éppen ezért nem mindegy, milyen arctisztítót választasz magadnak! De mi alapján döntsd el, hogy mit érdemes használni? Vajon bármi jó lehet a bőrödre: a tejes lemosótól kezdve a micellás vízen át akár a szappanig? Fontos-e a dupla tisztítás? Egyáltalán: hányszor kell naponta lemosót használni? Ebben a cikkben egy csokorba szedtünk Neked mindent fontos infót, amit a lemosásról tudni érdemes!
Olvass tovább
Olvass tovább